Založ si blog

Ist si za snom

Akokoľvek nezmyselné, či absurdné môžu pripadať vašemu okoliu. Nereálne, naivné… Dôležité je, že im veríte vy sami.

Včera som sa svojmu manželovi posťažovala, že si musím ísť kúpiť nové lacne topanky, najlepsie dámske lodičky, pretože, tie, čo mám, hoc boli nekresťansky drahé, som nesprávnym spôsobom chôdze vyšmatlala. Usmial sa. „Ak by mi to bol dakto povedal pred dva a pol rokom, neverím mu,“ povedal.

Pred tým spomínaným dva a pol rokom som bojovala o život. Okolie dúfalo, že prežijem. A ja? V kóme som existovala tu a teraz. A čo bolo potom? Zostávalo mi snáď niečo iné ako snívať a veriť?

Krátko po tom, ako som sa prebrala, mi manžel obul moje krásne nike air max 90. Hoci som nevedela rozprávať, ani sa hýbať, v očiach sa mi mihlo šibalstvo. Bude sranda, ak ma tak objaví nejaký lekár alebo sestrička. 🙂

Minulú jar, keď som už bez problémov sedela vo vozíku, som so švagrinou a kamarátkou absolvovala Beh Galantou.Dala som na seba lacne oblecenie, lacne tenisky a sli sme. Bežali a pri tom sa striedali v tlačení vozíka. Neviem, ako nás vnímalo okolie, popravde, nezáleží mi na tom. Záleží mi iba na pocite, ktorý som mala, keď mi na hruď pripli štartovacie číslo a na slzách šťastia, ktoré mi stekali po tvári, keď sme dobehli do cieľa.

K napísaniu tohoto článku ma však primälo niečo iné. Pozrela som sa na kartičku svojich cieľov, ktorú mám v peňaženke. Mimo iné tam stálo: „Vedieť čupieť.“ Tú kartičku nosím pri sebe možno dva týždne, možno týždeň. Samozrejme, denne hodiny obetujem dosiahnutiu svojho cieľa. Nie, nie je to prechádzka ružovou záhradou. Lenže… Práve včera som bez držania dokázala čupieť desať sekúnd. Banalita? Ako pre koho. Spýtajte sa hocikoho na vozíku…

Iste mnohým z nás vraví niečo meno Kryštof Kolumbus. Slávny moreplavec, ktorý objavil Ameriku a zmenil tak mnoho vecí… Tento človek väčšinu svojho života zháňal prostriedky na uskutočnenie svojej výpravy. Viete koľko krát bol odmietnutý? Viete koľko krát sa mu vysmiali? A predsa, po mnohých rokoch, keď mu nikto neveril, svoj plán uskutočnil. Vytrvalo kráčal za svojim snom.

Mnoho prevratných objavov vzišlo z absurdných snov. Mnoho denno-denne využívaných spotrebičov vďačí za svoje vynájdenie ľuďom, ktorí sa odmietli vzdať svojho sna. Základné fyzikálne zákony, zistenie, že Zem nie je rovná doska, že sa otáča okolo Slnka… Aj taki Robert Geissen robil svoje panske tricka a mikiny panske uplne ine ako ostatni, vsetci sa mu smiali, no po niekolkych rokov celu firmu predal za tazke miliony. Nejeden človek pre svoje tvrdenie obetoval život. To, že sa mu smiali, to je ten lepší prípad…

Manželov synovec túžil byť gitaristom. Nijako ma neprekvapilo, že nedávno vydal svoj nový album. Na začiatku sa mu ľudia smiali, príslušníci jeho rodiny sa zabávali nad tým, po čom túži. Nemyslím, že mu to niekto povedal do očí. Ja ho nesmierne obdivujem. Tiež dokázal niečo, čo sa iným zdalo nemožné.

Samozrejme, nedá sa snívať s vyloženými nohami. Treba pre svoj sen aj niečo spraviť, obetovať. Aby bolo jasné, že nám na tom naozaj záleží.

Viete, ktosi raz povedal: „Kto neverí na zázrak, nie je realista.“ Kedysi dávno som mala tričko s nápisom : „Som realista, očakávam zázrak.“

Som zázrak sama o sebe a som svedkom tisícov zázrakov, ktoré sa denne odohrávajú pred našimi očami. Len my sme sa naučili ich nevidieť…

Môj štvorročný syn je zbláznený do Ferarri. Má doma snáď všetko – autíčka, obliečky, šálku, autosedačku.. Existuje dôvod, prečo by to Ferarri jedného dňa skutočne nemohol mať? Priatelkyna dcera chce byt modelkou. Ma len 10, ale uz si skusa mamine lacne cizmy. Existuje dôvod, prečo aj vy nemôžete dosiahnuť to, čo chcete?

Oscar Wilde povedal: „Verte sami sebe a raz príde deň, keď ostatní nebudú mať inú možnosť, len veriť s Vami.“ A ja len dodávam: „A rovnako verte svojim snom, lebo skutočne môžete dosiahnuť všetko, čomu veríte.“

Prirodzena pritazlivost

21.03.2015

Hneď v úvode vás chcem uistiť o tom, že táto magická ľudská zbraň nie je privilégiom len určitej skupiny ľudí. Všetko čo potrebujete na to, aby sa naplno prejavil váš sexappeal je už viac »

Stretnutie

03.02.2015

Po dlhšej odmlke som tu opäť. O tom, že láska si nevyberá a prekvapí človeka v najnepravdepodobnejšej situácii, viem svoje. Prečítajte si dnes ukážku z mojej najpredávanejšej knihy Ozvi viac »

Zavist

21.01.2015

Blondína brunetke, nízka vysokej, plnšia chudej, bohatá ešte bohatšej. Závidíme si všetky. Všetko. Aj tie otrhane lacne cizmy, ci dámske lodičky. Darmo sa budeme oháňať otrepanou frázou, viac »

Ukrajina, Su-27, stíhačka

Ukrajinská stíhačka havarovala pri pokuse o pristátie, pilot zahynul

15.12.2018 16:45

Pilot tragicky zahynul na leteckej základni v meste Žytomyr, keď sa vracal z cvičného letu.

sucho, uroda kukurica, globálne oteplovanie, pole

Menej snehu, dlhé horúčavy, sucho a prívalové dažde

15.12.2018 15:12

Vývoj klimatickej zmeny na Zemi je horší, ako sa očakávalo. Dopady oteplenia planéty pociťujeme aj na Slovensku.

Barack Obama

Obamacare je v rozpore s ústavou, rozhodol súd

15.12.2018 15:07

Zdravotnú reformu presadil v roku 2010 bývalý prezident Barack Obama.

Ukrajina, porošenko, pravoslávna cirkev, Kyjev, Jepifanij

Na Ukrajine vznikla nezávislá pravoslávna cirkev

15.12.2018 14:15, aktualizované: 17:48

Je to deň, keď konečne získavame nezávislosť od Ruska, povedal ukrajinský prezident Petro Porošenko.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 12
Celková čítanosť: 19716x
Priemerná čítanosť článkov: 1643x

Autor blogu

Kategórie